W ramach projektu Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych Powiatu Miechowskiego na bazie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2; współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów – SPR ze środków Unii Europejskiej w ramach środków z EFS, w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie w roku 2019 zostały zrealizowane następujące formy wsparcia:

1. Pomoc stypendialna:
    18 uczniów/stypendystów otrzymała pomoc stypendialną dla uczniów szczególnie uzdolnionych w kwocie 600 zł miesięcznie.
  2. Nabywanie dodatkowych kwalifikacji przez uczniów (kursy i szkolenia)
    W ramach tej formy wsparcia, został zorganizowany kurs:
    1. kurs prawa jazdy kat. B - liczba uczestników – 20 osób,
      SPR2019 1
    2. kurs kosmetyczki z elementami wizażu – 40 osób,
    3. kurs zarządzanie logistyczne przedsiębiorstwem – 40 osób,
    4. kurs kadry i płace z wykorzystaniem komputera – 10 osób,
      SPR2019 2
    5. kurs fakturzystki/fakturzysty z obsługą komputera i kas fiskalnych – 25 osób,
    6. kurs operatora wózków widłowych - 24 osoby.
    7. kurs barmański I stopnia – 32 osoby
      SPR2019 3

dodatkowe kwalifikacje w roku 2019 zdobyło 191 osób.
  3. Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze z:
    1. przedmiotów ekonomicznych - 2  grupa  - liczba osób – 27osób,
    2. przedmiotów logistycznych – 1 grupa – 14 osób,
    3. języka obcego zawodowego- języka angielskiego- 27 osób
  • Działania z obszaru doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz orientacji zawodowej

W ramach tego obszaru odbyły się spotkania grupowe i indywidualne z doradcą zawodowym stypendystów/uczniów, którzy otrzymali pomoc stypendialną.

Celem prowadzonych zajęć było wsparcie stypendysty poprzez:
    • pomoc w opracowaniu i realizacji Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia (IPREU);
    • udzielanie pomocy merytorycznej w pracy edukacyjnej stypendysty;
    • pomoc w wykorzystaniu stypendium przez stypendystę na cele edukacyjne, monitoring jego osiągnięć edukacyjnych poprzez nadzorowanie sporządzania sprawozdania okresowego i końcowego, uwzględniającego postępy w realizacji Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego ucznia (IPREU)
  • Zakup środków trwałych

Szkoła została doposażona w (środki trwałe):
    • 30 zestawów komputerowych (stacja, monitor, klawiatura, mysz) wraz z oprogramowaniem MS Office, systemem Windows oraz programem antywirusowym
      SPR2019 4
    • 15 laptopów wraz z oprogramowaniem MS Office, systemem Windows oraz programem antywirusowym.
      SPR2019 5
    • pracownię językową,
      SPR2019 6
    • kasy fiskalne, drukarki etykiet, GPS, rzutniki i ekrany
      SPR2019 7
      SPR2019 8
    • Zestaw mebli, regały:
      1. krzesła – 56 szt.
      2. ławki  jednoosobowe – 50 szt.
      3. wózek na laptopy – 1 szt.
        SPR2019 9
      4. tablica biała magnetyczna – tryptyk – 2 szt.
      5. szafa metalowa – 2 szt.
      6. łóżko kosmetyczne – 1 szt.
        SPR2019 10
      7. taboret kosmetyczny &ndash szt. 1