BIEŻĄCE INFORMACJE

Inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Policealnej w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie

W dniu 03.09.2021 r. w Szkole Policealnej w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie, w budynku szkoły przy ul. Sobieskiego 8 odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022, na której był obecny Starosta Miechowski Pan Jacek Kobyłka.

W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Policealnej kształcenie odbywać się będzie w zawodach:

1. Opiekun medyczny
  2. Technik usług kosmetyczny
  3. Technik administracji

Dyrektor Szkoły Marzena Samborska podziękowała licznej grupie słuchaczy za obdarzone zaufanie i podkreśliła, że tradycją tej szkoły jest efektywne kształcenie w zawodach medycznych. Od 1 września 2021 r. nauka w zawodzie opiekun medyczny odbywać się będzie na nowych warunkach i w efekcie opiekun medyczny zyska wiele nowych kompetencji:

-do pobierania krwi,
- podawania leków drogą iniekcji podskórnej,
-fizjoterapii.

Nowe uprawnienia w tym zawodzie podnoszą rangę zawodu i zwiększają możliwości zatrudnienia w zawodzie, a co za tym idzie i zarobki. Te nowe kompetencje powinny zadowolić środowisko opiekunów medycznych. Starosta Miechowski pogratulował słuchaczom motywacji do nauki, dbałości o rozwój, podkreślił, że zdobycie zawodu pozwoli im na lepsze odnalezienie się na rynku pracy i poprawę warunków życia.

Z okazji nowego roku szkolnego wszyscy życzyli słuchaczom bezpiecznych, szczęśliwych i twórczych dni nauki i pracy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

zdjcie 03 09 11

zdjcie 03 09 22

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022
DO SZKOŁY POLICEALNEJ
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W MIECHOWIE

Sesję egzaminacyjną w Szkole Policealnej w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie ustala się od 4 do 12 czerwca 2021 r.

Konferencja klasyfikacyjna słuchaczy kończących szkołę i promująca słuchaczy na semestr programowo wyższy planowana jest 18 czerwca 2021 r.

HARMONOGRAM SESJI EGZAMINACYJNEJ
W SZKOLE POLICEALNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W MIECHOWIE
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 - SEMESTR WIOSENNY

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie   30.11.2020r.

HARMONOGRAM SESJI EGZAMINACYJNEJ W SZKOLE POLICEALNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W MIECHOWIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Informacja o zajęciach praktycznych  w Szkole Policealnej w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie

Zakończenie semestru w Szkole Policealnej planowane jest na 29 stycznia 2021r.

Konferencja klasyfikacyjna i promująca słuchaczy na semestr programowo wyższy planowana jest na 29 stycznia 2021 r.

Sesję egzaminacyjną ustala się od 20 do 29 stycznia 2021 r.

Informacja o czasowym zawieszeniu zajęć stacjonarnych

OPIEKUN MEDYCZNY - Odbiór dyplomów

Odbiór dyplomów od dn. 19 paździenika 2020 r. w szkole na ul. Sobieskiego 8

po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

sekretariat ul. Sobieskiego 8 - (041) 3831195

REALIZACJA PRAKTYKI ZAWODOWEJ

W SZKOLE POLICEALNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W MIECHOWIE

Warunkiem ukończenia Szkoły Policealnej jest zaliczenie praktyki zawodowej. Jeżeli obawiasz się o swoje zdrowie, to możesz złożyć wniosek o przedłużenie jej realizacji do 15 lutego 2021 roku. Proszę o kontakt w tej sprawie z opiekunem semestru.

NAUCZANIE ZDALNE W SZKOLE POLICEALNEJ

W związku z pandemią COVID-19 oraz wprowadzeniu strefy czerwonej dla Powiatu Miechowskiego od 17 października 2020 roku nauka w Szkole Policealnej będzie prowadzona w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość z wyjątkiem zajęć praktycznych. Proszę o kontakt z opiekunem semestru i nauczycielami uczącymi.

Marzena Samborska

Apel do absolwentów Szkoły Policealnej
w zawodzie opiekun medyczny w ZS Nr 1 w Miechowie !

W imieniu Starosty Powiatu Miechowskiego, Dyrekcji miechowskich instytucji sprawujących opiekę nad osobami starszymi i własnym zwracam się do absolwentów Szkoły Policealnej w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie kształcącej w zawodzie opiekun medyczny o podjęcie zadań opiekuńczych w instytucjach miechowskich sprawujących opiekę nad osobami starszymi i chorymi.

W sprawie omówienia warunków zatrudnienia podajemy kontakt telefoniczny:

• Hospicjum w Miechowie 41 383 10 38, s. Benedykta 608 676 624
  • Dom Pomocy Społecznej ,,Betania” w Miechowie, tel.:41 383 30 40

Marzena Samborska

Opiekunowie semestru - kontakt

DLA SŁUCHACZY

plany zajęć, terminy i formy egzaminów, kalendarz maturalny, kalendarz egzaminów zawodowych

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

REKRUTACJA DO SZKOŁY POLICEALNEJ
ROK SZKOLNY 2020/2021

Regulamin rekrutacji - (pobierz)