logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej Szkoły: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Kolory kontrastowe   Czcionka standardowa   Czcionka duża   Czcionka bardzo duża

logo

 

koloseum 
Praktyki zagraniczne jako element kształcenia zawodowego i przygotowania młodzieży do efektywnego wejścia na rynek pracy stały się ważnym celem edukacji zawodowej w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie. Szkoła stale stara się doskonali swoją ofertę edukacyjną i dostosowywać do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy, tak aby wyposażyć swych absolwentów w niezbędną wiedzę i umiejętności zawodowe. Każdy uczeń „Ekonomika” może wzbogacić swoje CV o udział w międzynarodowych projektach i stażach zagranicznych, a doświadczenia te mogą okazać się kluczowe podczas szukania pracy.

zdjecie1

Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie wprowadził w życie kolejny projekt mobilnościowy pn. „Europejski staż paszportem do zawodowej kariery”, który realizowany jest przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+. Już 01 września br. grupa 20 uczniów i uczennic Ekonomika wyjedzie na zagraniczny 4-tygodniowy staż. Miejscem, do którego udadzą się uczestnicy projektu to miejscowość Bolonia we Włoszech. Kolejna 20 osobowa grupa uczniów wyjedzie do Włoch w lutym 2019r.

Młodzież zakwalifikowana do projektu przygotowując się do wrześniowego wyjazdu uczęszczała na dodatkowe zajęcia z języka włoskiego, angielskiego zawodowego oraz na warsztaty pedagogiczne i kulturowe. Zajęcia miały na celu przygotowanie uczniów do pracy i poznania włoskiej kultury i tradycji. Dla większości był to pierwszy kontakt z włoską kulturą, architekturą, kuchnią oraz przede wszystkim przedsmak dorosłego życia, pracy i kariery zawodowej.

Zdjecie2

Praktyki zagraniczne we włoskich firmach umożliwią powiązanie wiedzy teoretycznej z problemami życia zawodowego. Dzięki tym wyjazdom uczniowie „Ekonomika” zdobędą doświadczenie i przygotują się do wejścia na rynek pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny i wszyscy uczniowie maja równy dostęp do tej formy kształcenia zawodowego.

Odbycie stażu zostanie potwierdzone poprzez uznawane w całej Europie dokumenty ECVET, Europass Mobilność oraz zaświadczenie krajowe wystawione przez organizację partnerską z Włoch i ZS Nr 1 w Miechowie. W konsekwencji uczeń „Ekonomika ” zostanie wyposażony w solidne narzędzia konkurencji na rynku pracy.

Dyrektor Szkoły oraz zespół projektowy
w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie