logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej Szkoły: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Kolory kontrastowe   Czcionka standardowa   Czcionka duża   Czcionka bardzo duża

Na początku września uczniowie Ekonomika wraz z opiekunami wyjechali na praktyki zagraniczne do Niemiec w ramach projektu  „Europejska mobilność szansą na wzrost kompetencji zawodowych".


Zamieszkali w miejscowości Schkeuditz w pobliżu Lipska. Podczas trzytygodniowego pobytu młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania niemieckich firm handlowych
i usługowych. Uczniowie pracowali pod kierunkiem wykwalifikowanych fachowców, którzy prezentowali im stosowane zasady organizacji i zarządzania. Praktykanci kształcili nie tylko swoje umiejętności zawodowe ale także językowe, posługując się specjalistycznym zawodowym językiem obcym m.in. w trakcie opracowywania biznes planów.

Podczas pobytu był też czas na wypoczynek i atrakcje turystyczne. Organizowane były wycieczki, w trakcie których młodzież poznawała niemiecką historię, kulturę i architekturę.

Uczniowie podkreślają, że trzy tygodnie praktyk upłynęły bardzo szybko, a zdobyte doświadczenie na pewno będzie w przyszłości atutem w trakcie poszukiwania pracy.