maj 2020

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2015/2016 w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie

Podstawa prawna:

1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. Nr 26, poz. 232 z późniejszymi zmianami).
  2. Zarządzenie Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie z dnia 2 lutego 2015 r. w sprawie terminów rekrutacji na rok szkolny 2015/2016 do publicznych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół policealnych oraz szkół pomaturalnych, określenia terminów składania dokumentów, potwierdzania woli podjęcia nauki w danej szkole, sposobu przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych, wyników egzaminu gimnazjalnego, sposobu punktowania innych osiągnięć kandydatów oraz zasad rekrutacji.
  3. Kryteria i warunki rekrutacji zawarte w statucie szkoły.

1. O przyjęcie do klasy pierwszej szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe mogą ubiegać się absolwenci gimnazjum.

2. Kandydaci do klasy pierwszej składają dokumenty w sekretariacie Szkoły przy ul. Racławickiej 23.

3. Zespół Szkół Nr 1, prowadzi nabór do Technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Kandydaci określają, która z tych szkół jest szkołą pierwszego wyboru.

4.Terminy rekrutacji:

od 20 kwietnia 2015 r.
do 25 czerwca 2015 r.

do godz. 13:00

Składanie dokumentów do wybranych szkół (podanie)

od 26 czerwca 2015 r.
do 30 czerwca 2015 r.

do godz. 14: 00

Dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru kopii świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego.

3 lipca 2015 r.

godz. 11:00

Ogłoszenie przez szkolną komisję rekrutacyjno-kwalifikacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i listy kandydatów niezakwalifikowanych.

do 7 lipca 2015 r.

do godz.15:00

Potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz karty informacyjnej.

8 lipca 2015 r.

do godz. 10:00

Ogłoszenie przez szkolną komisję rekrutacyjno-kwalifikacyjną list kandydatów przyjętych do szkoły i list kandydatów nieprzyjętych

od 9 lipca 2015 r.
do 28 sierpnia 2015.

Rekrutacja uzupełniająca.

5. Do podania o przyjęcie do szkoły  należy dołączyć:

1)    poświadczoną kopię zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego;

2)    poświadczoną kopię świadectwa ukończenia gimnazjum;

3)   w przypadku kandydatów z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu i innymi schorzeniami orzeczenie kwalifikacyjne publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej,

4)    zaświadczenie/zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty konkursów,

5) Kandydaci  do Zasadniczej Szkoły Zawodowej do podania o przyjęcie do szkoły dołączają dodatkowo umowę o pracę w celu nauki zawodu pracownika młodocianego zawartą z pracodawcą.

6. Dokumentami potwierdzającymi wolę podjęcia nauki są: oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum, oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Do tych dokumentów należy dołączyć:

1)   kartę informacyjną,

2)   2 fotografie,

3)   orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie z Medycyny Pracy,

4)   w przypadku kandydatów do Zasadniczej Szkoły Zawodowej –dodatkowo  umowę o pracę.

7. O przyjęciu do szkoły decyduje lista rankingowa ustalona na podstawie wyników egzaminu gimnazjalnego
oraz następujących zajęć edukacyjnych:

• Technik geodeta: język polski, informatyka, matematyka, geografia – wymagane minimum 80 pkt.,
  • Technik  żywienia i usług gastronomicznych: język polski, biologia, matematyka, informatyka,
  • Technika ekonomista: język polski, informatyka, geografia, matematyka,
  • Technik handlowiec: język polski, informatyka, geografia, matematyka,
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa: język polski, informatyka, geografia, matematyka.

8. Kandydatom do szkół ponadgimnazjalnych, zwolnionych z egzaminu gimnazjalnego liczbę punktów uzyskanych
z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych mnoży się przez dwa.