logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej Szkoły: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Licznik odwiedziń
779234
Dziś19
Wczoraj2151
Ten tydzień6666
Ten miesiąc9997
Wszystkie779234
sierpień 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

uniafundusz

Erasmus1      rolaperasmus

 

8 listopada br. był dniem szczególnym dla naszej szkoły. Obchodziliśmy bowiem wtedy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości połączoną z Dorocznym Świętem Szkoły oraz ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

swieto03 swieto05

Uroczystość rozpoczęły – zgodnie tradycją - przemarsz ulicami Miechowa oraz msza święta, którą sprawował w Bazylice Grobu Bożego Ks. Proboszcz Franciszek Siarek. 

 swieto06 swieto08

Następnie społeczność szkolna oraz członkowie społeczności lokalnej udali się na salę gimnastyczną, która z trudem pomieściła licznie przybyłych gości. Wśród nich byli m. in.: Starosta Powiatu Miechowskiego, Jacek Kobyłka wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu, Krzysztofem Świerczkiem oraz Członkami Zarządu; Komendant Powiatowy Policji, mł. insp. Andrzej Kot; Zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej, st. kpt. Mariusz Idzik, rada CKZ, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych, reprezentanci instytucji współpracujących ze szkołą, kombatanci, przedsiębiorcy, pracodawcy, emerytowani nauczyciele oraz rodzice uczniów klas pierwszych. 

swieto13

Dyrektor Szkoły, mgr inż. Marzena Samborska, witając wszystkich zebranych, zwróciła uwagę, że 11 listopada 1918 roku jest bardzo ważną datą w historii naszego narodu, a pamięć o Polakach, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny powinna być głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach. Wspomniała również o tym, że dobra szkoła dodaje swym uczniom wiary, odwagi i sił, ale wymaga wysiłku, ryzyka oraz ciągłego pokonywania zniechęcenia. Dlatego tym większa towarzyszy nam radość z faktu, że ten wieloletni wysiłek jest doceniany i uczniowie tak chętnie wybierają właśnie tę szkołę jako miejsce swojej dalszej edukacji. W tym roku bowiem aż trzystu dwudziestu uczniów uczących się w dziesięciu klasach pierwszych złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. To właśnie tegorocznym pierwszoklasistom Pani Dyrektor życzyła, by zdobyte tu wiedza i umiejętności pomogły im w znalezieniu swojego miejsca w życiu i społeczeństwie oraz aby to oni kiedyś mogli zająć nasze miejsce, pamiętając o pracy nie tylko dla siebie, ale i na rzecz innych. Tego dnia w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu" wszyscy uroczyście odśpiewali  hymn narodowy.

swieto16

swieto14 swieto15

swieto18 swieto25 

Program słowno-muzyczny pt.”Myśląc Ojczyzna”, który nastąpił po części oficjalnej, miał na celu kształtowanie u uczniów postaw patriotycznych  i społecznych oraz świadomości i ekspresji kulturalnej. Skoncentrowany był wokół myśli oraz postaci tak wybitnych Polaków jak: Jan Paweł II, Tadeusz Kościuszko i Jacek Malczewski. To właśnie środkowa część jego tryptyku zatytułowana „Ojczyzna” stanowiła nie tylko obudowę estetyczną, ale i była pretekstem do dyskusji o najważniejszych wartościach. Uzupełnieniem treści prezentujących dążenia niepodległościowe Polaków były prezentacja multimedialna przedstawiająca polskie malarstwo historyczne oraz bogata oprawa wokalna, instrumentalna, taneczna i recytatorska w wykonaniu naszej niezwykle utalentowanej młodzieży.

swieto28 swieto27

swieto23

Nauczycielami koordynującymi to szkolne przedsięwzięcie byli: Ewa Nowakowska, Edyta Żurek, Dorota Stępień-Skrzypek, s. Teresa oraz Jarosław Panowek.

Wychowawcy klas pierwszych po gimnazjum:
Marta Rutecka, Agnieszka Krawczyk, Małgorzata Łowicka-Gęgotek, Edyta Żurek, Witold Kozłowski.

Wychowawcy klas pierwszych po podstawówce:
Anna Marzec, Aneta Podoba, Anita Siudak, Małgorzta Żaba, Jarosław Panowek.