logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Licznik odwiedziń
370536
Dziś221
Wczoraj534
Ten tydzień755
Ten miesiąc7292
Wszystkie370536
marzec 2015
npwścps
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

uniafundusz

Erasmus1      rolaperasmus

 

W środę i Tłusty Czwartek, 27 i 28 lutego 2019 r. w naszej szkole już po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję „Wyślij pączka do Afryki”. W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje jedenastu polskich misjonarzy kapucynów. Ich działalność często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły. Nasza szkoła dorzuciła także cegiełkę (842 zł 20 gr) do tych projektów.

Całość akcji koordynowała s. Teresa Wolska. Dzięki zaangażowaniu uczniów, zwłaszcza z klas o profilu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, którzy pod opieką p. Teresy Muchy, p. Aleksandry Markiewicz i p. Lucyny Kubik usmażyli pyszne pączki i oponki oraz upiekli gofry. Wielu uczniów pomogło malując plakaty i sprzedając pączki w szkole (II P, I GR, I P). Zarówno w budynku przy ul. Racławickiej, jak i przy ul. Sobieskiego czynne były stoiska ze słodkościami oraz kawą i herbatą. Nasza akcja była możliwa także dzięki pomocy Piekarni „Architekton” i „Pod Telegrafem”, które udostępniły nam pączki w niższych cenach i dzięki temu mogliśmy je rozprowadzać w szkole. Serdecznie Państwu dziękujemy!

Zarówno w środę, jak i w czwartek podzieliliśmy się pączkami z pensjonariuszami kilku miechowskich placówek opiekuńczych i tym sposobem pączki były „wysłane” nie tylko do Afryki, ale i do zaprzyjaźnionych z naszą szkołą podopiecznych kilku instytucji pomocowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie i zakup pączka wspomogli tegoroczną akcję i poszerzyli swe serca!