Psycholog szkolny udziela indywidualnych porad i konsultacji, organizuje grupowe zajęcia psychoedukacyjne oraz prowadzi spotkania z rodzicami. Działa również w zespołach udzielających uczniom indywidualnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Stara się być wsparciem dla wszystkich członków społeczności szkolnej:

DLA UCZNIÓW

• Wspiera uczniów w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi i psychologicznymi.
  • Pomaga zrozumieć przyczyny trudności w szkole i w domu.
  • Podpowiada, jak radzić sobie ze stresem, brakiem koncentracji, niską samooceną, niepowodzeniami czy agresją.
  • Pomaga rozwiązywać konflikty.

• Pomaga rodzicom zrozumieć problemy uczniów.
  • Uczy, jak rozmawiać z dziećmi i jak stwarzać im dobre warunki do rozwoju.
  • Wspiera w rozwiązywaniu konfliktów "międzypokoleniowych".
  • Doradza w wyborze odpowiedniej formy pomocy.

DLA NAUCZYCIELI

• Pomaga nauczycielom rozwiązywać bieżące problemy wychowawcze.
  • Dostarcza wiedzy na temat specyficznych trudności i mechanizmów psychologicznych.
  • Pomaga indywidualizować pracę z uczniami o specjalnych potrzebach i z dziećmi zdolnymi.
  • Wspiera w planowaniu działań wychowawczych.

Godziny pracy:

W okresie nauki zdalnej kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie potrzeby - kontakt osobisty po uprzednim uzgodnieniu terminu, na platformie Google Meet. Konsultacje indywidualne w godzinach 11:30 - 13:30. W razie potrzeby, po uzgodnieniu , w innych terminach.