logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej Szkoły: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Licznik odwiedziń
709335
Dziś100
Wczoraj1725
Ten tydzień3030
Ten miesiąc28105
Wszystkie709335
maj 2020
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

uniafundusz

Erasmus1      rolaperasmus

 

W ramach międzynarodowej współpracy Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie z Friedrich- List- Berufskolleg w Hamm uczniowie z niemieckiej szkoły gościli w naszym mieście od 2 do 6 listopada 2015 r.

Polsko- niemiecka grupa młodzieży realizowała wspólnie projekt   pt. "Powstania i ruchy demokratyczne w Polsce i Niemczech po I Wojnie Światowej" , który został dofinansowany przez organizację międzynarodową Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży ( PNWM). Zadaniem PNWM jest wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia i współpracy młodych Polaków i Niemców.

Młodzież niemiecka przyjechała do Miechowa wraz z nauczycielami: panią Anną Schütz  i panem Torstenem Lindemannem. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka niemieckiego w ZS Nr 1 w Miechowie pani Iwona Lewartowska. W projekt zaangażowali się również nauczyciele historii – panie Katarzyna Mucha i Anna Jamrocha oraz anglistki  Jolanta Musiał- Hac, Jadwiga Kucharska i Dorota Mucha.

Program pobytu miał na celu integrację młodzieży polsko-niemieckiej, poznanie regionu miechowskiego, jego mieszkańców, kultury oraz analizę wydarzeń historycznych z puntku widzenia  młodych Polaków i Niemców. Nasi goscie zwiedzili nie tylko zabytki Miechowa, ale również Krakowa i Kazimierza oraz zapoznali się z historią Nowej Huty. Dużym przeżyciem było zwiedzanie Muzeum w Oświęcimiu i Fabryki Emalii Schindlera na krakowskim Zabłociu. Świadomość różnic kulturowych, znajomość historii oraz postawa otwartości i tolerancji to podstawy wychowania młodych obywateli Europy i świata. To fundament europejskiego aspektu nauczania i wychowania.

W czasie tej wizyty podpisano również umowę o partnerskiej współpracy szkół w zakresie polsko-niemieckiej wymiany nauczycieli dotyczącą europejskiego aspektu rozwoju szkolnictwa i organizacji procesu nauczania. 

logo